Lyngsåturneringen 2016

LØRDAG DEN 2/1 2016

 Senior C

13.00

 

Thorshøj

-

Agersted

2 - 2

13.09

 

Gærum

-

Bangsbo

5 - 2

13.18

 

Voerså

-

Thorshøj

2 - 0

13.27

 

Agersted

-

Gærum

4 - 0

13.36

 

Bangsbo

-

Voerså

2 - 2

13.45

 

Thorshøj

-

Gærum

3 - 1

13.54

 

Agersted

-

Bangsbo

3 - 3

14.02

 

Voerså

-

Gærum

4 - 4

14.10

 

Thorshøj

-

Bangsbo

2 - 3

14.19

 

Agersted

-

Voerså

5 - 1

 

nr

Hold

målscore

point

1

Agersted 14 - 6 8

2

Bangsbo 10 - 12 5

3

Voerså 9 - 11 5
4 Thorshøj 7 - 8 4
5 Gærum 10 - 13 4

Agersted rykker op i B-rækken

Senior B

14.30

B1

Lyngså

-

Flauenskjold 1

5 - 6

14.40

B2

Voerså 2

-

Bangsbo 2

5 - 2

14.50

B1

Bangsbo 1

-

Voerså 1

5 - 4

15.00

B2

Hørby

-

Flauenskjold 2

1 - 1

15.10

B1

Bangsbo 1

-

Lyngså

5 - 5

15.20

B2

Hørby

-

Voerså 2

1 - 2

15.30

B1

Voerså 1

-

Lyngså

6 - 1

15.40

B2

Flauenskjold 2

-

Voerså 2

2 - 2

15.50

B1

Bangsbo 1

-

Flauenskjold 1

1 - 2

16.00

B2

Hørby

-

Bangsbo 2

6 - 3

16.10

B1

Flauenskjold 1

-

Voerså 1

5 - 5

16.20

B2

Bangsbo 2

-

Flauenskjold 2

1 - 6

Senior B pulje 1 

nr

Hold

målscore

point

1

Flauenskjold 13 - 11 7

2

Voerså 1 15 - 11 4

3

Bangsbo 1 11 - 11 4

4

Lyngså 11 - 17 1

Senior B Pulje 2

nr

Hold

målscore

point

1

Voerså 2 9 - 5 7

2

Flauenskjold 2 9 - 4 5

3

Hørby 8 - 6 4

4

Bangsbo 2 6 - 17 0

Senior B finale         

16.30

 

Flauenskjold 1

 -

Voerså 2 2 - 4

Vinder af B- rækken er Voerså

Voerså og Flauenskjold rykker op i A-rækken

Bangsbo og Lyngså rykker ned i C-rækken

 

SØNDAG DEN 3/1 2016

Senior A

10.00

 

Syvsten 1

-

Syvsten 2

4 - 3

10.10

 

Sæby 1

-

Sæby 2

6 - 5

10.20

 

Voerså

-

Thorshøj

3 - 0

10.30

 

Sæby 1

-

Syvsten 1

2 - 7

10.40

 

Syvsten 2

-

Østervrå

6 - 7

10.50

 

Sæby 2

-

Syvsten 1

3 - 4

11.00

 

Thorshøj

-

Syvsten 2

0 - 3

11.10

 

Voerså

-

Østervrå

4 - 5

11.20

 

Sæby 2

-

Thorshøj

3 - 0

11.30

 

Sæby 1

-

Voerså

5 - 5

11.40

 

Østervrå

-

Thorshøj

3 - 0

11.50

 

Sæby 2

-

Syvsten 2

8 - 5

12.00

 

Voerså

-

Syvsten 2

6 - 3

12.10

 

Sæby 1

-

Østervrå

3 - 5

12.20

 

Sæby 2

 

Voerså

4 - 6

12.30

 

Thorshøj

-

Syvsten 1

0 - 3

12.40

 

Sæby 2

-

Østervrå

5 - 3

12.50

 

Voerså

-

Syvsten 1

2 - 5

13.00

 

Sæby 1

-

Thorshøj

3 - 0

13.10

 

Østervrå

-

Syvsten 1

2 - 4

13.20

 

Sæby 1

-

Syvsten 2

8 - 4

 

nr

Hold

målscore

point

1

Syvsten 1 27 - 12 18

2

Østervrå 25 - 22 12

3

Voerså 26 - 22 10

4

Sæby 1 27 - 26 10

5

Sæby 2 28 - 24 9

6

Syvsten 2 24 - 33 3

7

Thorshøj 0 - 18 0

 

Syvsten 1 vinder af A- rækken

Syvsten 2 og Thorshøj rykker ned  i B-rækken

 

Old Boys

13.30

P1

Bangsbo 1

-

Kvissel/Ravnshøj 1

1 - 1

13.40

P2

Bangsbo 2

-

Lyngså 2

4 - 7

13.50

P1

Lyngså 1

-

Syvsten

4 - 4

14.00

P2

Kvissel/Ravnshøj 2

-

Voerså

0 - 3

14.10

P1

Bangsbo 1

-

Lyngså 1

3 - 6

14.20

P2

Bangsbo 2

-

Kvissel/Ravnshøj 2

2 - 1

14.30

P1

Kvissel/Ravnshøj 1

-

Syvsten

2 - 5

14.40

P2

Lyngså 2

-

Voerså

4 - 2

14.50

P1

Bangsbo 1

-

Syvsten

3 - 9

15.00

P2

Bangsbo 2

-

Voerså

3 - 8

15.10

P1

Lyngså 1

-

Kvissel/Ravnshøj 1

2 - 2

15.20

P2

Kvissel/Ravnshøj 2

-

Lyngså 2

1 - 5

 

Old Boys pulje 1

nr

Hold

målscore

point

1

Syvsten 18 - 9 7

2

Lyngså 1 12 - 9 5

3

Kvissel/Ravnshøj 5 - 8 2

4

Bangsbo 1 7 - 16 1


Old Boys pulje 2

nr

Hold

målscore

point

1

Lyngså 2 16 - 7 9

2

Voerså 13 - 7 6

3

Bangsbo 2 9 - 16 3

4

Kvissel/Ravnshøj 2 - 10 0

Old Boys finale

15.30

 

Syvsten

-

Lyngså 2 6 - 3

  Vinder af Old Boys er Syvsten

 

 
retur  forsiden